“Es gribu Latvijai palīdzēt. Spējīgus cilvēkus labi sagatavot ir milzīga palīdzība”
— Dr. Aina Galēja-Dravniece (1925-2013)

Dr. Aina Galēja-Dravniece, mecenāte, Latvijas jaunatnes izglītības veicinātāja, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere un Latvijas Lepnums 2009.gada laureāte. 

galejs.jpg

Dzimusi 1925. gada 14. aprīlī Rīgā mediķu ģimenē un pabeigusi Rīgas 1. Valsts vidusskolu, skaidri apzinoties, ka savu tālāko profesionālo dzīvi vēlās saistīt ar medicīnu. 1941. gadā Padomju okupācijas vara atņēma Ainai tēvu, izsūtot viņu uz Sibīriju. 1944. gada vasarā Aina kopā ar māti un brāli devās bēgļu gaitās uz Vāciju. Beidzoties kara šausmām, Aina 1946. gadā uzsāka un četrus gadus vēlāk pabeidza medicīnas studijas Hamburgas universitātē. 1951. gadā viņa pārcēlās uz ASV, kur ieguva ārstes diplomu ar specializāciju patoloģijā. 1952.gadā mija gredzenus ar Vācijā satikto dzīvesdraugu, fiziķi Frici Dravnieku, ar kuru kopdzīvē nodzīvoja 49 gadus.

No 1956. līdz 2002. gadam Dr. Galēja strādājusi kā patoloģe Minesotas un Dakotas pavalstīs.

Kad Latvija atguva brīvību, Dr. Galēja jutās par vecu, lai atgrieztos Latvijā un tiešā veidā iesaistītos valsts atdzimšanas darbos. Tā vietā viņa nolēma piedalīties atjaunotās Latvijas veidošanā, atbalstot Latvijas studentu iespējas mācīties un iegūt pieredzi ārzemēs.


Fragmenti no 2012.gada intervijas